TURNAJE
2017
ČASOVÝ
PROGRAM
VKLADY
CENOVÝ FOND
UBYTOVÁNÍ
STRAVOVÁNÍ
RAPID TOUR
2017
OSTRAVA!!!



REGISTRACE ÚČASTNÍCI
(8+4+14+15)
HISTORIE
FESTIVALU
PARTNEŘI SIMULTÁNNÍ
TOUR
KONTAKTY

Rapid tour Ostravský koník 2017

 
Série osmi rapid turnajů v Ostravě a okolí pořádaných v období od 7.ledna do 22.dubna 2017.
Kombinace kvalitně a hojně obsazených turnajů s bohatou historií s nově vznikajícími turnaji. Jednotícím prvkem všech těchto turnajů je snadná dostupnost z Ostravy posílená o unikátní šachový autobus zajišťující přepravu účastníků z Ostravy do dějiště turnaje a zpět.
Obohaťte si jarní část šachových soutěží o sobotní rapidy a potrénujte před květnovým šachovým svátkem v Ostravě. Nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích celého rapid tour si mohou vyhrát startovné zdarma do turnajů Ostravského koníka 2017!!!


Turnaje rapid tour:
  • Bílovec 7.1.2017 cenový fond 32.000 Kč
propozice,   výsledky
 • Rychvald4.2.2017cenový fond 8.500 Kč
propozice,   výsledky
 • Ostrava-Hrabůvka18.2.2017cenový fond 10.000 Kč
propozice,   výsledky
 • Polanka nad Odrou4.3.2017cenový fond 12.700 Kč
propozice,   startovní listina
 • Havířov25.3.2017cenový fond 7.900 Kč
propozice
 • Petřvald1.4.2017cenový fond cca 6.200 Kč
propozice připravujeme
 • Šenov8.4.2017cenový fond 6.500 Kč
propozice
 • Bohuslavice22.4.2017cenový fond 32.000 Kč
propozice,  www
 
 


Pravidla rapid tour:
 • soutěží se ve 3 kategoriích: FIDE ELO do 1700, do 2000 a bez omezení
 • pro zařazení do kategorie je použito FIDE ELO (pro vážné partie) daného hráče platné k 1.1.2017
 • započítává se nejlepších 5 dosažených výsledků (součet dosažených bodů)
 • v případě rovnosti bodů rozhoduje nejlepší dosažené umístění na některém z turnajů
 • 3 nejlepší v každé kategorii FIDE ELO do 1700, do 2000 a bez omezení (mimo GM a IM) získají:
... startovné zdarma do A, B nebo C turnaje Ostravského koníka 2017
 • na turnaje nekonající se v Ostravě bude z Ostravy vypraven speciální autobus, který za 20-30 Kč zaveze ráno účastníky na místo konání turnaje a bezprostředně po vyhlášení výsledků pak i zpět do Ostravy. V Ostravě bude možné nastoupit na těchto lokalitách:
- parkoviště před Domem kultury města Ostravy
- Hrabůvka, rondel
- horní zastávka Svinov mosty
Sledujte propozice jednotlivých turnajů pro upřesnění pořadí, místa a času nástupů








Výsledky rapid tour 2017

 Kategorie bez omezeníFIDEBílovecRychvaldHrabůvkaPolanka n.O.HavířovPetřvaldŠenovBohuslaviceCelkem
BodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadí
1FM Malík, JanCZE2316 TJ Ostrava7,076,597,5221,02
2FM Sobek, JaroslavCZE2204 ŠK Karviná6,5106,5117,0520,05
3IM Michenka, JozefCZE2338 ŠK HM Ostrava5,5356,567,5119,51
4FM Čempel, JaroslavCZE2177 Slezan Opava5,5306,5107,0419,04
5 Potomák, VladimírCZE2154 ŠK Slavoj Poruba5,0427,056,01318,05
6 Didi, JanCZE2052 TJ Ostrava5,5376,0146,5918,09
7 Chlevišťan, JakubCZE2131 ŠK Slavoj Poruba5,5217,045,03817,54
8FM Lys, JosefCZE2190 Sokol Dobrá6,595,0335,52017,09
9 Zimniok, LubomírCZE2047 ŠK Karviná5,5246,0155,03216,515
 Jelínek, MarekCZE2089 TJ Ostrava5,0415,5256,01516,515
11IM Klíma, LukášCZE2360 ŠK Slavoj Poruba5,5275,5205,52416,520
12 Řezníček, MarcelCZE2044 ŠKTP Hrabyně5,5295,5225,03016,022
13IM Vesselovsky, SergueiCZE2337 Beskydská šachová škola7,017,0314,01
14FM Vrána, FrantišekCZE2237 ŠK Staré Město7,037,0714,03
15GM Talla, VladimírCZE2440 ŠK HM Ostrava7,026,01113,02
16 Weissmann, LukášCZE2124 Sokol Dobrá7,066,01413,06
17 Machýček, LubomírCZE2212 TJ Studénka5,5287,0612,56
18 Orzechowski, JacekPOL2104 6,576,01012,57
19 Trapl, DaliborCZE2109 ŠK Loko Praha6,5115,52512,011
20 Očkay, TomášCZE2121 ŠK Slavoj Poruba6,0175,52111,517
21FM Fiřt, StanislavCZE2231 ŠK HM Ostrava6,0165,03311,016
22 Cudnik, AndrzejPOL2038 6,0175,03911,017
23CM Vykydal, FrantišekCZE2079 ŠK Lokomotiva Brno5,5315,52411,024
24 Václavík, DavidCZE2033 ŠK Slavoj Poruba5,5185,03410,518
25 Trombík, KarelCZE2061 ŠK HM Ostrava5,5235,03510,523
26 Kaňáková, NatálieCZE2123 Beskydská šachová škola5,5344,54910,034
27 Razin, VadimUKR2366 8,018,01
28GM Cvek, RobertCZE2527 ŠK Slavoj Poruba7,027,02
29IM Pastirčák, MilanCZE2341 Slavia Kroměříž7,037,03
30IM Zwardoň, VojtěchCZE2403 Beskydská šachová škola7,047,04
31 Koutný, PetrCZE2152 TJ Vlčnov7,057,05
32 Bolacký, JiříCZE2196 ŠK Slavoj Poruba6,586,58
FM Burdalev, KirillCZE2339 ŠK Lokomotiva Brno6,586,58
34 Kaňok, JaroslavCZE2151 ŠK HM Ostrava6,5126,512
35FM Piesik, PiotrPOL2318 6,0136,013
GM Velička, PetrCZE2420 ŠK HM Ostrava6,0136,013
37FM Mudrák, JosefCZE2269 Slavia Kroměříž6,0146,014
38FM Gerasimenyk, MikhailUKR2192 6,0156,015
39 Šrámek, VojtěchCZE2049 SK Slavia Orlová6,0186,018
 Kubicka, AnnaPOL2151 ŠK Karviná6,0186,018
41 Pavera, VítCZE2026 Orel Opava5,5195,519
 Šplíchal, StanislavCZE2172 TJ Ostrava5,5195,519
43IM Sosna, JanCZE2347 ŠK Slavoj Poruba5,5205,520
44 Bureš, MartinCZE2094 Baník Havířov5,5225,522
 Židek, VáclavCZE2169 Slezan Opava5,5225,522
46 Káňa, PavelCZE2061 ŠK Karviná5,5235,523
47 Kičmer, PetrCZE2204 Baník Havířov5,5255,525
48 Šnyta, ZdeněkCZE2041 ŠKTP Hrabyně5,5265,526
49 Veselý, MartinCZE2059 TJ Ostrava5,5295,529
50 Krajina, AlešCZE2138 ŠK HM Ostrava5,5325,532
51 Slavinský, RostislavCZE2063 TJ Nový Jičín5,5335,533
52 Sojka, AlešCZE2144 Slavia Kroměříž5,5365,536
53FM Pacl, VáclavCZE2101 TJ Slovan Havířov5,5385,538
54 Podlesný, PavelCZE2099 Baník Havířov5,5395,539
55 Malinovský, PetrCZE2013 Lokomotiva Krnov5,0485,048
56 Beneš, MiroslavCZE2030 Slavia Kroměříž4,5504,550
57 Dobeš, LuděkCZE2011 ŠK Slavoj Poruba4,5584,558
58 Rafaja, MarekCZE2000 ŠK Holešov4,5594,559
59 Dostál, RadimCZE2007 ŠK Slavoj Poruba4,0774,077
 Kategorie do 2000FIDEBílovecRychvaldHrabůvkaPolanka n.O.HavířovPetřvaldŠenovBohuslaviceCelkem
BodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadí
1 Staněk, StanislavCZE1940 Jezdci Jundrov5,0456,0165,52316,516
2 Krampol, VladimírCZE1789 SK Stonava5,0495,0295,04715,029
3 Cyroň, KarelCZE1794 ŠK Hošťálkovice4,5515,5214,55714,521
4 Kozelský, MarekCZE1960 ŠK Šenov5,0464,5475,04414,544
5 Broskevič, LumírCZE1750 ŠK Šenov4,0704,5535,04613,546
6 Špála, JiříCZE1861 TJ Ludgeřovice4,0725,0314,06913,031
7 Lamper, VlastimilCZE1912 ŠK Rajnochovice5,0433,5704,55013,043
8 Tkadleček, PetrCZE1732 TJ Frenštát pod Radhoštěm4,0795,0444,06513,044
9 Opluštil, JiříCZE1739 Spartak Bílovec4,5644,0564,55213,052
10 Cieslak, WiktoriaPOL1803 6,586,01212,58
11 Cieslak, PatrycjuszPOL1957 6,5126,01612,512
12 Petrov, NikolajCZE1792 ŠK Šenov4,5574,0604,06012,557
13 Gajda, RostislavCZE1728 VOKD Poruba4,0734,0684,07212,068
14 Crha, BřetislavCZE1755 Rychvaldský SŠ 19455,0306,01911,019
15 Vránová, ZdeňkaCZE1997 ŠK Staré Město4,5456,01710,517
16 Tyleček, DrahomírCZE1868 TJ Ostrava4,5485,52610,026
17 Cvik, ŠtepánCZE1799 5,0405,03710,037
18 Hyrš, MartinCZE1939 ŠK Duras BVK4,5535,0369,536
19 Novotný, RadimCZE1898 Slavoj Český Těšín4,5465,0419,541
20 Sobek, MartinCZE1948 ŠK Karviná4,5565,0439,543
21 Hanák, TomášCZE1743 Rychvaldský SŠ 19455,0373,5798,537
22 Nešpor, IvanCZE1718 ŠK Šenov4,5493,5748,049
23 Wielek, ThomasPOL1730 5,5265,526
24 Brezík, PetrCZE1783 Rychvaldský SŠ 19455,5275,527
 Šrámek, OndřejCZE1980 SK Slavia Orlová5,5275,527
26 Balogh, MilanCZE1858 TJ Ostrava5,5285,528
 Polák, RadimCZE1911 Rychvaldský SŠ 19455,5285,528
28 Beluská, TerezaCZE1984 Beskydská šachová škola5,5405,540
29 Olšar, ZdeněkCZE1918 SK Slavia Orlová5,0315,031
30 Chrobak, PiotrPOL1798 5,0325,032
31 Hapka, TomášCZE1952 ŠK Rajnochovice5,0345,034
32 Chwistek, KarelCZE1918 Slezan Opava5,0355,035
33 Petrov, BogoljubCZE1969 HTJ Odra Ostrava5,0365,036
34 Zimniok, ZdeněkCZE1808 ŠK Karviná5,0385,038
35 Kučera, JaroslavCZE1799 Viktorie Bohumín5,0395,039
36 Vágner, LadislavCZE1918 TJ Studénka5,0405,040
37 Matlocha, LubomírCZE1722 ŠK Jesenik5,0415,041
38 Kriebel, RudolfCZE1827 ŠK TJ Dolní Benešov5,0425,042
39 Jureček, DanielCZE1828 Orel Opava5,0445,044
40 Tvrdý, PetrCZE1813 Sokol Brušperk5,0455,045
41 Ludvíček, JosefCZE1832 SK Boršice5,0475,047
42 Posluszny, TomaszPOL1807 4,5514,551
43 Kaňák, FilipCZE1970 Beskydská šachová škola4,5524,552
44 Štec, FrantišekCZE1923 TJ Spartak Přerov4,5534,553
45 Šíma, NikolaCZE1799n TJ Mariánské Hory4,5554,555
 Podlesný, PetrCZE1941 Baník Havířov4,5554,555
47 Bergloviec, JanCZE1891 ŠK POGO Budišov n/B.4,5604,560
48 Kovács, ViliamCZE1778 Orel Opava4,5614,561
49 Oborný, LuborCZE1931 ŠK Slavoj Poruba4,5624,562
50 Maňuch, MiroslavCZE1764n ŠK Slavoj Poruba4,5634,563
51 Dostál, PetrCZE1932 ŠK Slavoj Poruba4,5654,565
52 Hurta, JiříCZE1804 ŠK HM Ostrava4,5664,566
53 Albertovič, LukášCZE1890 ŠK Slavoj Poruba4,5674,567
54 Rajský, StanislavCZE1701 Viktorie Bohumín4,0614,061
55 Brzezný, PetrCZE1775 Rychvaldský SŠ 19454,0644,064
 Jaroš, BohumilCZE1899 TJ Mariánské Hory4,0644,064
57 Šrámek, TomášCZE1946 SK Slavia Orlová4,0674,067
58 Vinklárek, RobertCZE1823 TJ Nový Jičín4,0694,069
59 Vihnár, MilanCZE1865n HTJ Odra Ostrava4,0714,071
60 Šoki, ZdeněkCZE1810n Sokol Vítkovice4,0734,073
61 Stračánek, JaroslavCZE1810 ŠK Slavoj Poruba4,0784,078
62 Folta, FrantišekCZE1783 TJ Nový Jičín4,0804,080
63 Halámka, PavelCZE1746n Slovan Ostrava3,5763,576
64 Fiala, RadovanCZE1847 ŠK Hošťálkovice3,5813,581
65 Bienek, PetrCZE1892 TJ Nový Jičín3,5833,583
66 Jaššo, SlavomírCZE1769 ŠK POGO Budišov n/B.3,5853,585
67 Vlček, AntonínCZE1775 TJ Vítkov3,5873,587
68 Repák, JanCZE1703 TJ Ostrava3,5903,590
69 Bárta, JanCZE1906n ŠK Slavoj Poruba3,5933,593
 Kategorie do 1700FIDEBílovecRychvaldHrabůvkaPolanka n.O.HavířovPetřvaldŠenovBohuslaviceCelkem
BodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadíBodyPořadí
1 Machura, JaroslavCZE1432 3,5895,0424,07112,542
2 Glacner, KarelCZE1656 ŠK Bystrc Oilers4,5684,0634,06212,562
3 Schoffer, MartinCZE1606 ŠK Šenov4,0744,0664,06812,066
4 Kořínek, JaroslavCZE1622 TJ Mariánské Hory3,5824,0653,57511,065
5 Růžička, LubomírCZE1536n Sokol Vítkovice3,5913,0773,57710,077
6 Štefaník, MarekCZE1659 TJ Ostrava4,5545,0439,543
7 Kwiatkowski, ZygmuntPOL1584 4,5504,5549,050
8 Pirhala, LadislavCZE1385 Dynamo DP Ostrava3,01023,0823,0879,082
9 Falhar, BřetislavCZE1231n Spartak Bílovec3,0943,0782,5968,578
10 Kubelka, JaroslavCZE1547 TJ Fulnek2,51083,0813,0908,581
11 Peterek, ZbyněkCZE1380 TJ Ostrava3,0962,5853,0888,585
12 Cieslak, JessicaPOL1312 3,0765,0488,048
13 Ludvová, MarieCZE1591 Sokol Vítkovice2,01114,0692,0998,069
14 Šíma, PatrikCZE0 3,5754,0597,559
15 Ramian, ZdeněkCZE1664 TJ Mariánské Hory3,5884,0637,563
16 Radko, JanCZE1264n HTJ Odra Ostrava4,0593,0917,059
17 Macura, JiříCZE0 3,0974,0617,061
18 Malina, RomanCZE1662 ŠK Slavoj Poruba3,5743,5807,074
19 Bagar, MiroslavCZE1531 Sokol Vítkovice4,0763,0837,076
20 Kožušník, ZbyněkCZE1250n ŠK GOBE Píšť3,01012,0882,0987,088
21 Třetina, ZdeněkCZE1658 TJ Mariánské Hory4,0582,5936,558
22 Sudolský, JanCZE1471 VOKD Poruba3,0993,5736,573
23 Tran, RobinCZE1250n ŠK Karviná1,51152,5862,5956,586
24 Bohdal, KarelCZE1243n Spartak Bílovec2,51073,5716,071
25 Walach, IvoCZE1244n ŠK Šenov3,0802,5945,580
26 Bayer, VlastimilCZE1675 ŠK Hošťálkovice4,5514,551
27 Kolařík, TomášCZE1646 ŠK Hošťálkovice4,5524,552
28 Hýl, MartinCZE1413n ŠK Petřvald u NJ4,5564,556
29 Hruška, StanislavCZE1362 ŠK Šenov2,51062,0894,589
30 Warmuž, JiříCZE1683 Viktorie Bohumín4,0544,054
31 Przybyla, LukasCZE1465 ŠK Karviná4,0554,055
32 Havlík, VlastimilCZE1699 Rychvaldský SŠ 19454,0574,057
33 Kroliczek, GabrielaPOL1567 4,0584,058
34 Cibulka, MichalCZE1640 Slezan Opava4,0624,062
35 Alexandr, PetrCZE1681 ŠK Bystrc Oilers4,0664,066
36 Lipus, DrahomírCZE1568 Rychvaldský SŠ 19454,0674,067
37 Štefan, AlešCZE1665n Slovan Ostrava4,0704,070
38 Kašpárek, IvoCZE1618 ŠK Slavoj Poruba4,0754,075
39 Langer, RudolfCZE1250n Spartak Bílovec2,01142,01004,0100
40 Ryška, JindřichCZE0 3,5723,572
41 Mladějovský, MiroslavCZE1682n Slovan Ostrava3,5783,578
42 Cieslak, WaldemarPOL0 3,5813,581
43 Matušík, OndřejCZE1129 Beskydská šachová škola3,5823,582
44 Kutálková, ŠárkaCZE1557 ŠK Karviná3,5843,584
45 Karásek, JaroslavCZE1637n ŠK POGO Budišov n/B.3,5863,586
46 Lasák, PetrCZE0 3,5923,592
47 Hlubek, JanCZE0 3,0793,079
48 Brzyszkowski, RobertPOL0 3,0833,083
49 Adamčík, JanCZE1361n Rychvaldský SŠ 19453,0843,084
 Hotárek, JaroslavCZE1601 Slovan Ostrava3,0843,084
51 Hýl, JanCZE1627n ŠK Petřvald u NJ3,0853,085
52 Kaňák, MatyášCZE1292 Beskydská šachová škola3,0863,086
53 Neumann, KarelCZE1356 SK Slavia Orlová3,0893,089
54 Babiš, ZdeněkCZE1571n Spartak Bílovec3,0953,095
55 Šerek, OndřejCZE1689 TJ Ostrava3,0983,098
56 Nebor, DominikCZE1372n Spartak Bílovec3,01003,0100
57 Matějka, FrantišekCZE1570 SK Slavia Orlová3,01033,0103
58 Kováč, LadislavCZE1244 Spartak Bílovec3,01043,0104
59 Štefaník, PetrCZE1434 Tatra Kopřivnice3,01053,0105
60 Brzyszkowski, ZbigniewPOL0 2,5872,587
61 Lička, RadekCZE1497 TJ Mariánské Hory2,5922,592
62 Černý, JanCZE0 ŠK Šenov2,5972,597
63 Sekanina, PetrCZE1250n SK Slavia Orlová2,51092,5109
64 Trifonov, DanielCZE1244n TJ Nový Jičín2,51102,5110
65 Walach, VítCZE0 ŠK Šenov2,0902,090
66 Hradil, JiříCZE0 Rychvaldský SŠ 19452,0912,091
67 Zyla, PavelCZE0 ŠK Karviná2,0922,092
68 Píša, LubomírCZE1573 TJ Studénka2,01122,0112
69 Thiel, AntonínCZE1273n Spartak Bílovec2,01132,0113
70 Ruibar, VitCZE0 TJ Ostrava1,51011,5101
71 Beran, DanielCZE1076n Rychvaldský SŠ 19451,0931,093
72 Šeděnka, MilanCZE0 1,01161,0116
73 Kypast, DanielCZE0 ŠK Karviná0,5940,594
74 Klega, TomášCZE0 ŠK Šenov0,51020,5102